រដ្ឋាភិបាល​បដិសេធ​សំណើ តំណាងរាស្ត្រ​បក្សប្រឆាំង ដែល​សុំ​ដក​លោក​រដ្ឋមន្ត្រី ( ហុង យូតឹកឡេង )ចម ប្រសិទ្ធ
កូនយៀកកុងឈ្មោះ ហុង យូតឹកឡេង ហៅ ចម ប្រសិទ្ធ
មន្ត្រីជាន់ខ្ពស់រ​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​បាន​ច្រានចោល​នូវ​សំណើរ​របស់​ ក្រុម​សមាជិកសភា នៃ គណបក្ស​ប្រ​ឆាំង ដែល​បានស្នើ​ទៅ​ប្រមុខ រាជរដ្ឋាភិបាល កម្ពុជា​ឲ្យ​ពិចារណា​ដកហូត តំណែង​លោក​ទេសរដ្ឋមន្ត្រី ចម ប្រសិទ្ធ រដ្ឋមន្ត្រី ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម​ដោយ​ចោទ​លោក​រដ្ឋមន្ត្រី  អសមត្ថភាព
ដឹកនាំ​ការងារ​ក្នុង​ក្រសួង​។​ លោក​ទិ​ត សុធា អនុប្រធាន​អង្គភាព​ព័ត៌មាន​និង​ប្រតិកម្ម​រហ័ស នៃ​ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី បាន​មានប្រសាសន៍​ប្រតិកម្ម​តប ទៅ​ក្រុម​សមាជិកសភា គណបក្សប្រឆាំង សម រង្ស៊ី ថា  រាល់​ការសម្រេច​ណាមួយ រាជរដ្ឋាភិបាល ឬ ប្រមុខ​រាជរដ្ឋាភិបាល ធ្វើ​ទៅតាម​សំណើរ របស់​គណបក្សប្រឆាំង​នោះ ម្ល៉េះ​សម រាជរដ្ឋាភិបាល មិន​ទទួលបាន នូវ​ការគាំទ្រ ដ៏​ច្រើន ពី​ប្រជាពលរដ្ឋ​នោះទេ​។​ លោក ទិ​ត សុធា បាន​និយាយថា “​ពីព្រោះ​គណបក្សប្រឆាំង តែងតែ យល់ឃើញ ផ្ទុយ​ពី​ការងារ របស់ រាជរដ្ឋាភិបាល ដែលជា​ទម្លាប់ ការងារ របស់​គណបក្សប្រឆាំង​។ អីចឹង​សំណើរ​ណាមួយ របស់ គណបក្សប្រឆាំង គឺ គ្រាន់តែ​ជា​ចេតនា បំផ្លាញ ការងារ ដឹកនាំ របស់​មន្ត្រី​រាជរដ្ឋាភិបាល ដែលមាន​សមត្ថភាព​ក្នុង​ជួរ​រាជរដ្ឋាភិបាល​តែ​ប៉ុណ្ណឹង​ទេ​។       គណបក្សប្រឆាំង
គួរ​គប្បី បង្ហាញ​ពី​ការចូលរួម ដោយ​ស្មោះសរ បើ​ពិតជា​ចង់ មានការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ណាមួយ​ធម្មតា​ពួកគេ​ជា​អ្នកតំណាងរាស្ត្រ​គួរតែ ប្រើ​សិទ្ធិ ក្នុងការ​សួរនាំ​”​។​ ​លោក​បាន​មានប្រសាសន៍​បន្តថា សមាជិក​សភា ពុំមាន​សិទ្ធិអំណាច​ដ៏​ហួសហេតុ ក្នុងការ​បង្គាប់បញ្ជា ឲ្យ​ទៅ​សម្តេច​តេ​ជោ នាយករដ្ឋមន្ត្រី ដកតំណែង​អ្នកនេះ ឬ​អ្នកនោះ​តាម​ការមិន​ពេញចិត្ត​របស់​ក្រុម​គណបក្ស ប្រឆាំង នោះទេ​ហើយ​មិនមែនជា គោលនយោបាយ របស់ សម្តេច​តេ​ជោ និង គណបក្ស​ប្រជាជន  នោះទេ​។ ​សូមបញ្ជាកថា​នៅពេល​ថ្មី​នេះ​សមាជិកសភា​គណបក្សប្រឆាំង​មួយក្រុម​បានស្នើ​ទៅ​ប្រមុខ​រាជរដ្ឋាភិ​បាល​កម្ពុជា​ពិចារណ​ដកតំណែង លោក​ទេសរដ្ឋមន្ត្រី ចម ប្រសិទ្ធ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ពាណិជ្ជកម្ម​ដោយ​គណបក្សប្រឆាំង​រិះគន់​លោក​រដ្ឋមន្ត្រី​ថា​ធ្វើការ​អសមត្ថភាព​៕​